GREIČIAUSIAS PASAULYJE DANAS - LARSAS “OKTANAS” NIELSENAS.

Autorius RIMANTAS VANČYS; NUOTRAUKOS IŠ LARSO NIELSENO ASMENINIO ARCHYVO. Nr. 3 (10) Birželis - Liepa 2015

Larsas užsėdo ant motociklo, o tada palinko į priekį ir užgulė baką, kad rankomis pasiektų vairą.

Driokstelėjo variklis. Motociklo viduriuose benzino ir oro mišinys detonavo vis trumpesniais intervalais sušildydamas senojo “Indian’o“ metalinę širdį. Trasoje taip ir nespėtas išbandyti aparatas  padedamas kompresoriaus riaumojo iš pasitenkinimo. Prieš akis karščiu raibuliavo dešimties mylių ilgio Bonevilio trasa. Larso kūnas perėjo į kovinę būseną. Raumenys įsitempė, mintys susitelkė stengdamosis numatyti labai netolimą ateitį. Per kelias kitas minutes šioje baltoje dykynėje gali nutikti bet kas. Ir nutiks, bet Larsas tada to dar nežinojo. Išgirdęs leidimą startuoti jis lėtai pajudėjo į priekį saugodamasis, kad ratai nenuslystų biriu druskožemiu. Motociklas po truputį greitėjo, o su kiekviena spidometro rodyklės perkopta padala Larso mintys vis labiau skydo ir draikėsi kaip dūmas blaškomas vėjo. Pasamonei  perėmus motociklo valdymą senis Larsas pasinėrė į transą. Aplinkui, atrodo, viskas nurimo, pasinėrė į absoliučią ramybę. Kai kas pavadintų tai nirvana. Tačiau ši ilgai netruko, nes su varikliu pradėjo dėtis negeri dalykai...

Larsas “Oktanas” Nielsenas yra kietas senis. Toks kietas, kad į benzino baką dabar jis pila gryną alkoholį. Tiesą sakant, senio Larso motociklai taip pat seni, bet kieti. Kieti, nes su kompresoriais. Ir tokie kieti, kad vienas iš jų, 1941-ųjų ”Indian” tapo greičiausiu motociklu pasaulyje savo klasėje. Senis Larsas pasakė, kad turėti tik vieną seną kietą alkoholiu varomą greičiausią motociklą pasaulyje nebėra kieta. Todėl jis susikonstravo antrą seną kietą alkoholiu varomą mociklą su kompresoriumi. Dvigubai daugiau cilindrų už “Indėną” turintis 6-ojo dešimtmečio gamybos “Nimbus” pavadintas kaip priklauso - “Odino įtūžis”. Juo senis Larsas Bonevilyje ruošiasi išspausti tiek, kiek dar niekas kitas nebuvo išspaudęs iš jokio „Nimbus‘o“.

Senis Larsas Nielsenas, tiesą sakant, nėra joks senis. Jam vos 58-eri. Visgi jis prisipažįsta pats susizgrimbantis, jog kartais kalba kaip koks senas pirdyla. Ir tuoj pat kikendamas priduria esantis šiek tiek pamišęs.

Senstant darausi vis labiau atviras ir tiesmukas su žmonėmis. Būdamas paaugliu esi įtakojamas aplininkinių. O malonumas senti ir yra tas, kad tau visiškai nusispjauti ką galvoja kiti. Man - 58-eri metai. Suprantu, kad turiu ribotą valandų skaičių šioje žemėje. Todėl stengiuosi laiką leisti turiningai ir tikrai nenoriu žiūrėti kokio nors TV šou. Tai sušiktas laiko švaistymas.

Televizoriaus “Oktanas” neturi. Patefonas pastatytas virtuvėje šalia viryklės, tačiau be laidų, plokštelių taip pat niekur nesimato. Muzikinis centras su keletu kompaktinių diskų stovi ant žemės kitame pastato gale įrengtose dirbtuvėse. Tačiau ir tas dažniausiai rinkdamas dulkes tyli.

Geriausiai jaučiuosi kai nieko nėra šalia, nėra žmonių, nėra teliko, negroja jokia muzika. Visiškoje tyloje girdisi tik kaip dirbu prie savo projektų. Taip man patinka labiausiai. Žmonės palaiko mane bepročiu nes gyvenu tyloje. Nors aš ir pats žinau, kad esu pačiuožęs. - vėl kikena Larsas.

Būdamas laisvai samdomu kino dailininku Larsas laiko šeimai neturi. Štai, gavęs pastarąjį užsakymą namuose nesilankė kelis mėnesius. O ir uždirbti pinigai nepasiekia jo žmonos, vaikai negauna nė kiauros kronos. Nes nei žmonos, nei vaikų Larsas “Oktanas” Nielsenas neturi.

Plačiau skaitykite birželio-liepos mėnesio BIKER BALTICS LT.
Ieškokite visuose didesniuose PC ir degalinėse.
Prenumerata ČIA
Pirkti numerį ČIA

  • HD1
  • nippon logo1
  • RE1