JUSTO SPRINTAS APLINK DIDĮJĮ KANJONĄ

Autorius EVELINA ŽIČKIENĖ; ASMENINIO ARCHYVO IR GABIJOS JUKNEVIČIŪTĖS NUOTRAUKOS. Nr. 3 (10) Birželis - Liepa 2015

Jei jus išsiųstų į komandiruotę į tolimą šalį, ką darytumėte per vieną laisvą dieną? Eitumėte ieškoti suvenyrų namiškiams,

degustuotumėte vietinį maistą restoranuose ar lankytumėtės muziejuose? Motociklininkui Justui Paškevičiui, dar prieš kelionę į JAV šių metų sausį, gimė geresnė mintis – susiorganizuoti dienos „ratuką“ po Las Vegaso apylinkes, priklausančias Arizonos, Jutos ir Nevados valstijoms.

„Keliauti man patinka, o keliauti motociklu dar labiau. Kai jau turėjau bilietus ir žinojau, kad turėsiu vieną laisvą dieną, vienintelė mintis, ką tą dieną veikti, ir buvo – kelionė motociklu“, – sako Justas. Ir taip jis padarė jau antrą kartą. Pernai žiemą, sužinojęs, kad vyksta darbo reikalais į Las Vegasą, jis susiplanavo pasivažinėjimą motociklu po Mirties slėnį – „susuko“ apie 400 kilometrų. O lygiai po metų, šį sausį, patobulinęs organizavimo įgūdžius, dar geriau išnaudojo turimą dieną. Šįkart jis norėjo nuvažiuoti kaip galima toliau, kartu aplankant bent keletą įžymesnių vietų.

Justas viską kruopščiai planavo iš anksto – rinko informaciją internete, taip pat kai kuriuos svarbius dalykus jau žinojo po pirmojo pasivažinėjimo prieš metus. „Motociklo nuomos mokestis mokamas už 24 val. Praeitais metais motociklą rezervavau šeštadienį nuo nuomos punkto darbo pradžios iki pabaigos, tad oficialiai turėjau tik 8 val., nors mokėjau už 24-ias. Kitas niuansas – pernai man pasiūlė, kad motociklą galėsiu gražinti ir po jų darbo valandų – raktus reikia įmesti pro specialią angą ir viskas. Tad šiemet motociklą išsinuomojau nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio vakaro dar su mintimi, kad jį grąžinsiu po darbo valandų. Šį kartą dėliodamas maršrutą jau iš anksto žinojau, kad kelionei turiu ne 8-ias, o 12 ar 16, o gal net ir visas 24-ias valandas“, – pasakoja vaikinas.

Nors motociklininkas, planuodamas kelionę, labai norėjo išvengti greitkelių, tačiau suprato, kad dėl didelių atstumų to padaryti nepavyks. Pirmiausia jis susiplanavo 600-800 km maršrutą, kad galėtų neskubėdamas, vis sustodamas pakeliauti, tačiau atrado Ziono parko kalnų kelią (serpentiną) ir suprato norįs iki ten nusibelsti. „Vien iki ten ir atgal, važiuojant tiesiausiu keliu, yra virš 500 kilometrų. Kadangi norėjosi daugiau nuvažiuoti, pasidėliojau maršrutą ne pagrindiniais keliais, aplankant dar keletą vietų – bendras atstumas padidėjo iki 800 km. Įdomumo dėlei pasitikrinau kiek gautųsi, jei važiuočiau iki Didžiojo kanjono – 1100 km. Nusprendžiau, kad gal šiek tiek daugoka ir likau ties 800 km maršrutu. Tik kažkodėl, kai jau pradėjau važiuoti, apsigalvojau“, – šypsosi pasakodamas Justas.

Plačiau skaitykite birželio-liepos mėnesio BIKER BALTICS LT.
Ieškokite visuose didesniuose PC ir degalinėse.
Prenumerata ČIA
Pirkti numerį ČIA

  • HD1
  • nippon logo1
  • RE1